zwierzątka domoweZwierzątka domowe to video / slide-show grafik powstałych na bazie zdjęć męskiego prącia przerobionych za pomocą filtrów snap-chatowych. Całość pracy zostałąwykonana tylko i wyłącznie za pomocą narzędzi dostępnych w smartfonie.

Żywot projektu jest następujący: w lipcu 2018 r. Zwierzątka domowe pokazane zostały na FOCA FESTIVALU w Krakowie, w ramach wystawy Zazieleniła się sztuczna trawa(kuratorki: Joanna Terpińska, Anna Gil). Ideę wystawy oddają słowa jednej z kuratorek:Człowiek coraz bardziej nie tyle rywalizuje z maszynami ile, usiłuje stwarzać przestrzeńwokół siebie na wzór ich idealnych mechanizmów.Taki świat, gdzie pomija się naturę i jej zasady prowadzi do degradacji nie tylko środowiska, ale przede wszystkim gatunku, jakim jest człowiek.Bezceremonialne wkraczanie technologii we wszelkie aspekty życia prowadzi do podporządkowania jej całego naszego istnienia, gdzie człowiek poruszający się między tym, co sztuczne a tym, co naturalne zatraca rozeznanie i wybiera to, comłatwe, choć nie zawsze dobre.

Historia projektu sięga jednak kilku lat wstecz, kiedy to na otrzymane w lipcu 2016 r ogłoszenie z Galerii Foksal o kompletowaniu prac młodych artystów na wystawę o tematyce Autoportret, zdecydowałem się zgłosić Zwierzątka. Wówczas wywołało to konsternację, organizatorzy zaniemówili na ponad dwa tygodnie, a w końcu (co nie było wielką niespodzianką) pracy nie przyjęto.

Zobacz inne moje projekty >>