ZWIERZĄTKA DOMOWE
Zwierzątka domowe to video / slide-show grafik powstałych na bazie zdjęć męskiego prącia przerobionych za pomocą filtrów snap-chatowych. Całość pracy została wykonana tylko i wyłącznie za pomocą narzędzi dostępnych w smartfonie.

Praca ta często interpretowana bywa jako korespondencja i komentarz do zjawiska dickpic - trudnym do wyjaśnienia fenomenem polegającym na masowym wysyłaniu przez internet zdjęć genitaliów, często przypadkowym osobom (zwykle są to kobiety) jako element konwersacji, zastraszenia, uwodzenia czy może jeszcze czegoś innego, nad czym obecnie głowią się psychologowie i badacze kultury.

Historia projektu sięga jednak kilku lat wstecz, kiedy to na otrzymane w lipcu 2016 r ogłoszenie z Galerii Foksal o kompletowaniu prac młodych artystów na wystawę o tematyce Autoportret, zdecydowałem się zgłosić Zwierzątka. Wówczas wywołało to konsternację, organizatorzy zaniemówili na ponad dwa tygodnie, a w końcu (co nie było wielką niespodzianką) pracy nie przyjęto.                       Zobacz inne moje projekty >>