oficjalna STYPA Audi 80 ▲ + DJ SET (gościnnie jako WENUS AUS BESOS)5 grudnia 2016 roku po mojej kilkudniowej nieobecności na Śląsku zdarzyła się tragedia. Wróciwszy na Polski Plac zastałam na nim ostatni raz to cudo. Serce pękło, a chwilę później samochód odjechał.

Powód wcale nie jest błahy, gdyż przychodzi nam żegnać się z towarzyszącym mi od 12 lat AUDI 80.
Dokonano najbardziej niekorzystnej i uwłaczającej mi transakcji.

Nie można zaprzeczyć, iż Audi 80 (tutaj B3) to najwyższe osiągnięcie niemieckiego przemysłu (i kunsztu!) motoryzacyjnego. Jest to niezwykły pojazd (samochód-czołg) produkowany w RFN w latach 1986-1991, który był dla mnie (i nadal jest) kopalnią inspiracji.

Jako, że STYPA oznacza pociechę (łac. consolatio - ulga, pociecha), będziemy czerpać z tego nieszczęścia garściami. Zaprezentowane zostaną fotografie wykonane w latach 2013-2017, a w formie ołtarzowej zagości pożegnalny obraz będący kwintesencją niemieckości.
Oczywiście będziemy wspominać i szlochać bez opamiętania.

W programie ogrom atrakcji:

× DJ set NOW_DESTRUCTOR (Mesjasze Zimnej Fali) + WENUS AUS BESOS

× premierowy odsłuch utworu muzycznego zainspirowanego stypą-
czyli 1/2 kolektywu Unterwald-Czystowski, a więc sam Unterwald

× happening kulinarny (w końcu to stypa)

Sygnowano NIEMIECKIM ZNAKIEM JAKOŚCI

Oficjalna STYPA Audi 80 była projektem happeningowym Klaudii Pisarek i Aleksandry Rajnisz, który odbył się 17.02.2017 r. w Galerii Wąskiej w Katowicach. Miałem przyjemność być kuratorem tego projektu, a także grać jako Wenus aus Besos. Całość pięknie zvideofilmowana niemiecką kamerą VHS.Zobacz inne moje projekty >>